Popis: Charakteristické znaky centronukleárnych myopatií zahŕňajú generalizovanú svalovú slabosť, atrofiu, prevahu vlákien typu I a aberantné umiestnenie buniek v jadre a mitochondriách. Vo všeobecnosti je choroba charakterizovaná svalovou atrofiou, intoleranciou cvičenia, chvením vyvolaným cvičením a stratou svalov. Ochorenie obvykle začína pred dosiahnutím veku 10 mesiacov, je vysoko progresívne a väčšina postihnutých psov je usmrtená do veku 18 mesiacov kvôli silnému oslabeniu svalov.

 

Dedičnosť: autozomálne recesívna

 

Mutácia: BIN1 gene

 

Vzorka: plná krv v EDTA (1,0 ml) alebo výter 2 cytologické kefky. Pre oficiálne účely odporúčame odber veterinárom, ktorý súčasne overí a potvrdí identitu jedinca do tlačiva.

 

Analýza je vhodná pre nasledovné plemená: Nemecká doga

 

Poznámky: Táto analýza je vykonávaná v partnerskom laboratóriu EVG (Maribor), https://eurovetgene.com/sl/. Faktúra za analýzu je vystavená našim laboratóriom (môže byť aj v českých korunách), platba  vopred. Protokol s výsledkom analýzy zasiela priamo EVG. Analýzu je možné objednať cez naše laboratórium, alebo priamo na stránke EVG.